kuzniawspomnien.pl

kultura i sport ii rzeczypospolitej

kultura i sport ii rzeczypospolitej

Kultura niemiecka Beer – jeszcze King of the World

Gdy większość ludzi myśli o historii piwa w Niemczech jest bardzo blisko szczytu listy. To naturalne. Po tym wszystkim, to trudno znaleźć kraj bogatszy dziedzictwa piwa niż Niemcy. Naród twierdzi pierwszeństwo w warzeniu piwa i czystości wieków. W rzeczywistości, naród stał się prawie synonimem aromatyczne gatunki piw (w przeciwieństwie do Ameryki, gdzie wodniste piwo od dawna zdominowany).stomatolog sopot

Jednak sytuacja zmienia się w Niemczech i mogą nie być w stanie pretendować do „króla piwa” korony znacznie dłużej. W rzeczywistości, jeśli obecne tendencje się utrzymają, to może po prostu trzeba spojrzeć na inne narody, aby pomóc wzmocnić sprzedaż swoich wrażeń – tych, które tradycyjnie korzystają pijących w obrębie własnych granic. Co się dzieje w Niemczech?

skuteczne leczenie kanałowe warszawa

Mniej picia piwa

Jednym z najbardziej niepokojący trend dla niemieckich browarów, jest fakt, że Niemcy są co roku mniej picia piwa. W kraju, gdzie piwo było po wyznaczonym dla matek karmiących, to z pewnością dramatyczne zmiany. W 2002 roku średnie zużycie 122 litrów na osobę. Do roku 2010 liczba ta spadła do zaledwie 102 litrów na osobę. 2011 wykazuje oznaki są jeszcze niższe. To ma niemieckie browary zaniepokojony i rozważa pewne ruchy, które są zdecydowanie poza charakterze konserwatywnym kraju.

Co kryje się za dramatyczne zmiany w piciu? Starzenie się społeczeństwa w Niemczech jest jednym z powodów. Istnieje coraz mniej młodych ludzi w Niemczech, a starsi Niemcy faworyzują picia coś innego – kawa i herbata rozwinęli ogromną następuje tam. Zmniejszenie spożycia piwa wydaje się pochodzić bezpośrednio z redukcji czasu pracy dla narodu jako całości.

Shifting przyzwyczajenia konsumenckie odgrywały ważną rolę. Coraz więcej osób decyduje się na napoje bezalkoholowe w całości (mniej wina i alkoholi, jak również mniej piwa).
Artykuł napisany przez: