kuzniawspomnien.pl

nasz sport i kultura piaseczno

nasz sport i kultura piaseczno Instytut Badania Uzależnień (New York), okazało się, że pracownicy są prawie dwukrotnie częściej wezwać chorego dnia po ich spożywać alkoholu. Współpracownicy stwierdzili, że są one dotknięte „z drugiej ręki” skutków spożywania alkoholu z innymi poprzez zranienie lub konieczności powtarzania pracy lub pokrycie pracownika.

Inne uzależnienia może mieć wpływ na stanowisku pracy obejmują hazard, seks, a Internet.program tvp online Na przykład pracownik, który ma problem z hazardem może korzystać z telefonu, aby zadzwonić bukmacherów lub wielokrotnie pożyczyć pieniądze od współpracowników. Takie zachowanie może przerodzić się defraudacji, oszukiwanie klientów lub kradzież akcji (towar). Pracownicy, którzy mogą cierpieć z powodu uzależnień seksualnych może walczyć, aby skupić się na dzień na dzień obowiązków lub mają tendencję do molestowania seksualnego współpracowników. uzależnionych od Internetu może być bardzo kosztowne dla organizacji, jak pracownicy spędzają więcej czasu na surfowanie po internecie niż tendencją do spraw pracy. W ostatnim czasie, ludzie są coraz bardziej uzależnieni od swojego telefonu komórkowego; co za tym idzie, czas potrzebny wcześniej w pracy na odpowiadanie na wiadomości e-mail osobowych został zastąpiony przez SMS-ów podczas pracy.

Choroba uzależnienia jest wieloczynnikowa, posiadające elementy genetyczne, psychologiczne, fizyczne i duchowe. To jest skomplikowane wskazać, dlaczego niektórzy ludzie mają tendencję do wyświetlania uzależniających zachowań, z najnowszych badań wskazujących komponent genetyczny w postaci wadliwego genu dla receptora dopaminy D2. Badania wykazały również, że wspierane wciągająca zachowanie jest powiązane z ubogich poczucie własnej wartości i innych zaburzeń psychicznych i emocjonalnych. Mogą istnieć szczególności czynniki miejsca pracy, które wpływają lub wywołać stosowanie indywidualnego alkoholu, narkotyków i innych uzależnień, które obejmują kulturę w miejscu pracy, nuda, wysoki stres, konkurencyjności, argumenty pomiędzy pracownikami, długich godzin lub nieregularnych zmian, a ciśnienie.

Artykuł napisany przez: